Energie Ker- Gresowa płytka drewnopodobna Sisu Afgano 20×121 cm- 0,97 m²

Płytki gresowe

Przymierzając się do dokonania zakupu płytek gresowych do wykończenia podłogi, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko aspekty oraz walory związane z wyglądem, ale przede wszystkim także kwestie użytkowe. Jednym z najistotniejszych czynników jest oznaczona odporność na ścieranie, w przypadku gresowych płytek podłogowych taka informacja powinna znajdować się na każdym opakowaniu producenckim. Produkty te, ze względu na swoją bardzo dużą trwałość, stosowane są szczególnie do wykończenia miejsc, narażonych na intensywne oddziaływanie wody. Głównym elementem, który różni gresowe płytki podłogowe od ceramicznych, jest niska nasiąkliwość, utrzymująca łatwość w czyszczeniu, a także znikoma podatność na zaplamienia. Wielkość płytek gresowych szacunkowo waha się od 9-12 mm grubości, jednakże producenci ciągle starają się poszerzać swoją ofertę, obniżając tym samym coraz bardziej ich grubość. Bardzo często klienci stoją przed odwiecznym wyborem pomiędzy płytkami gresowymi, a terakotą. Trudno się dziwić, że powstaje w tym miejscu dylemat, ponieważ oba rozwiązania mają swoje liczne zalety. Terakotą powszechnie nazywamy płytki, odznaczające się szkliwioną powierzchnią, przez co nadawana im jest tak bardzo charakterystyczna gładkość. Materiał ten perfekcyjnie komponuje się na zewnątrz pomieszczeń, czy też budynków, ze względu na bardzo niską nasiąkliwość. Układając ją na zewnątrz, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim należy zwrócić baczną uwagę na spód płytek. Jeśli dostrzeżemy na nich głębokie bruzdy to bardzo dobrze, ponieważ tym samym oznacza to, iż będą trzymały się podłoża, a zatem są idealnym rozwiązaniem, którego poszukujemy. Oczywiście pamiętać też trzeba o tym, żeby swoją uwagę skoncentrować na płytkach mrozoodpornych. Następny bardzo ważny czynnik to oferowana szerokość spoin- w skrócie można powiedzieć, że im szersze, tym lepsze. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy przy układaniu płytek podłogowych, wykonanie spoin wynosiłoby około 1cm szerokości. Na rynku oferowana jest ogromna ilość rodzajów i wzorów terakoty, dlatego zawsze warto poprosić o podpowiedź fachowca w tej kwestii.

 • Kolekcja Logos Jet

  Kolekcja Logos Jet (3)

 • Kolekcja Orly

  Kolekcja Orly (4)

  Niesamowicie intensywna i rzucająca się w oczy kolekcja Orly producenta Realonda sprawia, że wprost nie można oderwać od niej wzroku. Wykonana na bazie gresowej jest niezwykle wytrzymała, a gęsty, oryginalny wzór dodatkowo sprawia, że jakiekolwiek zabrudzenia nie są tak łatwo zauważalne, jak w przypadku płytek jednolitych kolorystycznie. Jeśli więc nie jesteś fanem mycia podłóg każdego dnia, zastanów się nad niebanalną, wzorzystą gamą kafelek dostępną w naszym sklepie. Oferujemy Ci cztery wzory tej czarno-białej terakoty. Płytki Orly doskonale sprawdzą się jako ścienne i podłogowe, każdorazowo tworząc zdumiewający efekt. Dostępne są w rozmiarze 44×44 cm.
 • Kolekcja Provenza

  Kolekcja Provenza (4)

 • Kolekcja Sheeshman

  Kolekcja Sheeshman (5)

  Chcąc mieć w swoim domu parkiet imitujący drewno, dobrze jest zdecydować się na najbardziej trwały materiał, jakim są gresowe płytki podłogowe. Klienci coraz częściej rezygnują z prawdziwego drewna czy paneli na podłogach na rzecz twardych kafli drewnopodobnych. Kolekcja Sheesham włoskiego producenta Energie Ker to doskonałe gatunkowo długie kafelki w kilku naturalnych kolorach i dwóch rozmiarach: 20 x 121 i 15 x 121 cm. Łagodna, stonowana tekstura naturalnego drewna będzie się świetnie prezentować w każdym wnętrzu. Kolekcja charakteryzuje się matowym, łatwym w utrzymaniu w czystości wykończeniem.
 • Kolekcja Skyros

  Kolekcja Skyros (3)

  Realonda Skyros to zachwycające, rustykalne płytki, które swoją nietuzinkowością wzbudzą zachwyt nawet u osoby najbardziej obojętnej na kafelki podłogowe czy ścienne. Wizualnie postarzana, ze sprawiającym wrażenie delikatnie wyblakłego, szarym bądź niebieskim wzorem będą niezwykle estetycznie komponować się w każdym pomieszczeniu. Już sama ich obecność sprawia, że pomieszczenia stają się bardziej przytulne, zatem możesz zapomnieć o wydawaniu pieniędzy na dodatki. Płytki te charakteryzują się matowym wykończeniem oraz delikatnymi, zdobiącymi je nacięciami. Dostępne są też w dwóch jednolitych kolorach. Rozmiar kafli: 44×44 cm.
 • Kolekcja Smooth

  Kolekcja Smooth (4)

  „ Trudno nie zakochać się w prostocie, która swoim pięknym wyglądem oraz funkcjonalnością będzie służyła długie lata. Takie właśnie są duże kafelki z kolekcji Smooth. Dodatkową ich zaletą jest przyjemne w dotyku, gładkie wykończenie. Rektyfikowane krawędzie tych płytek dodadzą ponadto elegancji Twojemu wnętrzu oraz sprawią, że ściana bądź podłoga wyglądać będą na idealnie wykończone. Kafle dostępne są w pięciu rozmiarach: 60×120, 60×60, 29,5×120, 19,5×120, 26×28 cm. Duże białe płytki pozwalają się zaaranżować tak na ścianach, jak na podłogach. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pozostałych sześciu kolorów oraz rozmiarów. Kolekcja powstała na bazie gresowej, charakteryzuje się zatem dużą wytrzymałością.
 • Kolekcja Flow

  Kolekcja Flow (1)

 • Kolekcja HFO

  Kolekcja HFO (4)

  Kolekcja HFO to płytki podłogowe i ścienne zaprojektowane w czterech niezwykłych kolorach: w dwóch odcieniach szarego (jasnym i ciemnym), beżowym oraz brązowym.
 • Kolekcja Portland

  Kolekcja Portland (15)

  Model Portland inspirowany portlandzką zaprawą cementową to lekko cieniowane płytki w szarościach, beżu oraz w bieli. Dzięki swoim właściwością fizycznym, gresy są materiałem mrozoodpornym dzięki czemu model Portland nadaje się nie tylko do wewnątrz budynków, ale również na zewnątrz. Między innymi można je stosować na elewacjach budynków. Najczęściej są one jednak układane w w salonach lub łazienkach gdzie w połączeniu z kolorowymi mozaikami lub szklanymi listwami ozdobnymi, tworzą niepowtarzalny klimat.
 • Kolekcja MAXXI

  Kolekcja MAXXI (2)

 • Kolekcja Vertigo

  Kolekcja Vertigo (2)

  Płytki podłogowe posiadają na swojej powierzchni smugi przypominające cement oraz utleniony metal. Alfalux pozwolił sobie również na niezbyt skromne aczkolwiek uprawnione naszym zdaniem stwierdzenie, że taki design to obecnie najbardziej topowy, nowatorski kierunek w aranżacji wnętrz.
0

Twój koszyk

X