EL MOLINO- Płytka gresowa Logos Jet Beige 60×60 cm- 1,08 m²

Płytki ścienne i podłogowe

 • Płytki drewnopodobne

  Płytki drewnopodobne (25)

 • Płytki gresowe

  Płytki gresowe (42)

  Przymierzając się do dokonania zakupu płytek gresowych do wykończenia podłogi, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko aspekty oraz walory związane z wyglądem, ale przede wszystkim także kwestie użytkowe. Jednym z najistotniejszych czynników jest oznaczona odporność na ścieranie, w przypadku gresowych płytek podłogowych taka informacja powinna znajdować się na każdym opakowaniu producenckim. Produkty te, ze względu na swoją bardzo dużą trwałość, stosowane są szczególnie do wykończenia miejsc, narażonych na intensywne oddziaływanie wody. Głównym elementem, który różni gresowe płytki podłogowe od ceramicznych, jest niska nasiąkliwość, utrzymująca łatwość w czyszczeniu, a także znikoma podatność na zaplamienia. Wielkość płytek gresowych szacunkowo waha się od 9-12 mm grubości, jednakże producenci ciągle starają się poszerzać swoją ofertę, obniżając tym samym coraz bardziej ich grubość. Bardzo często klienci stoją przed odwiecznym wyborem pomiędzy płytkami gresowymi, a terakotą. Trudno się dziwić, że powstaje w tym miejscu dylemat, ponieważ oba rozwiązania mają swoje liczne zalety. Terakotą powszechnie nazywamy płytki, odznaczające się szkliwioną powierzchnią, przez co nadawana im jest tak bardzo charakterystyczna gładkość. Materiał ten perfekcyjnie komponuje się na zewnątrz pomieszczeń, czy też budynków, ze względu na bardzo niską nasiąkliwość. Układając ją na zewnątrz, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych zasadach. Przede wszystkim należy zwrócić baczną uwagę na spód płytek. Jeśli dostrzeżemy na nich głębokie bruzdy to bardzo dobrze, ponieważ tym samym oznacza to, iż będą trzymały się podłoża, a zatem są idealnym rozwiązaniem, którego poszukujemy. Oczywiście pamiętać też trzeba o tym, żeby swoją uwagę skoncentrować na płytkach mrozoodpornych. Następny bardzo ważny czynnik to oferowana szerokość spoin- w skrócie można powiedzieć, że im szersze, tym lepsze. Idealna sytuacja jest wtedy, gdy przy układaniu płytek podłogowych, wykonanie spoin wynosiłoby około 1cm szerokości. Na rynku oferowana jest ogromna ilość rodzajów i wzorów terakoty, dlatego zawsze warto poprosić o podpowiedź fachowca w tej kwestii.
 • Płytki kamieniopodobne

  Płytki kamieniopodobne (17)

 • Płytki ceramiczne

  Płytki ceramiczne (245)

  W Cudne M oferujemy nowoczesne rozwiązania dla wystroju otaczającej nas przestrzeni i oryginalne meble designerskie produkowane przez licencjonowanych producentów. W bogatej ofercie produktów Cudne M każdy znajdzie coś dla siebie. Począwszy od elementów wystroju salonu i kuchni takich jak m.in. gipsowe panele 3D, designerskie fotele i pufy czy szklane panele na ścianę, poprzez fantastyczne mozaiki i płytki ceramiczne do łazienki, na meblach, lampach, tapetach czy tablicach na ścianę do pokoju dziecięcego kończąc. To oczywiście nie wszystkie kategorie w których mamy do zaoferowania doskonałe produkty- zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i na zakupy w Cudne M!
 • Płytki cegłopodobne

  Płytki cegłopodobne (30)

  Strukturalna powierzchnia płytek nawiązuje do starych, ręcznie wypalanych cegieł, dzięki czemu dodają wnętrzom lub elewacji autentyczności starych murów. Barwy są stonowane tak jak i kolor tradycyjnej cegły, więc elementy nimi wyłożone, będą optycznie lekkie i przyjemne. Światło słoneczne lub sztuczne, odbite od ich powierzchni, dodatkowo rozświetli wnętrze i rozjaśni elewację. Największymi zaletami tych płytek są łatwy montaż oraz forma, która nie wymaga stosowania fugi. Nie będzie więc konieczne precyzyjne ich fugowanie, co znacznie przyspieszy wypełnienie ścian płytkami.
 • Mozaika

  Mozaika (35)

0

Twój koszyk

X